2657
I våras blev det fullbokat. Nu erbjuder vi två nya tillfällen att följa med till världens äldsta auktionshus, Stockholms Auktionsverk, och dess filial i Sickla
Vi bjuds på en kopp kaffe och en presentation av auktionshuset. Vi får veta hur man gör för att sälja och för att köpa. Du har också möjlighet att ta med enstaka mindre föremål för en egen värdering och eventuellt lämna in till försäljning.
Vi avslutar med en gemensam lunch på Hotell Tapetfabriken.
I priset ingår presentation och visning, fika, personlig värdering av 1-2 föremål samt lunch. Möjlighet till extra tillfälle till värdering efter lunchen finns.
Tid och plats:Tisdag 20 oktober 10.30 Stockholms Auktionsverk i Sickla Järnvägsgatan 35, NackaSamling:vid entrén 10.25Pris:370 kr resp 400 för ej medlemTransport:Tvärbanan till Sickla alt buss från Slussen till Sickla Station eller Sickla BroAntal platser:Max 15 personerAnmälan senast:11 septemberBetalning senast:oss tillhanda 18 septemberAnsvarig:Britt-Inger Hahne, 070–980 08 70, bi.hahne@gmail.com